Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Sterylizacja zwierząt

Każdy pies opuszczający łomżyńskie schronisko zostaje poddany zabiegowi sterylizacji, co zapobiega dalszemu rozmnażaniu się tych zwierząt i pośrednio przyczynia się do ograniczenia populacji bezdomnych i niechcianych zwierząt tego gatunku.
 
 
Sterylizacja jest bardzo popularną formą zapobiegania niekontrolowanemu przyrostowi bezdomnych zwierząt w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie zdolność do rozmnażania zachowują jedynie zwierzęta pochodzące z hodowli. Jednak w naszym kraju nie jest to jeszcze szeroko rozpowszechniona akcja. Następstwem tego są wałęsające się watahy psów, które stwarzają zagrożenia zarówno dla ludzi, jak i zwierząt (ucieczki psów, walki, wypadki drogowe itp.) Suka przechodzi średnio 2 razy do roku okres cieczki i może jednorazowo urodzić nawet kilkanaście szczeniąt. Pies może wyczuć sukę w okresie rui nawet na odległość 3 km. Zabieg sterylizacji kosztuje od 150 – 200 złotych i mimo, że musimy na początku zainwestować, to korzyści są znacznie większe. Inną formą jest podanie środków wstrzymujących cieczkę, ale długotrwałe  ich stosowanie może spowodować różne, bardzo groźne choroby (w tym raka). Pracownicy schroniska, obserwując psy na co dzień wiedzą, że suczki są bardziej wierne i posłuszne niż psy, dlatego zachęcają  do ich adopcji. Posiadając suczkę z innego źródła niż schronisko i nie planując założenia hodowli, może warto pomyśleć o przeprowadzeniu takiego zabiegu.
 

 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę